• Održan trening za lokalne trenere u europskom projektu „Spremni za prava potroša...

Održan trening za lokalne trenere u europskom projektu „Spremni za prava potrošača“

Tijekom kolovoza 2019., u Zagrebu (Hrvatska obrtnička komora), održan je in-house trening za dva nova lokalna trenera iz komorskog sustava HOK-a čime je ojačan komorski tim lokalnih trenera na projektu „Spremni za prava potrošača“.
lokalni treneri clr

clr dubrovnikNa treningu je nacionalna trenerica, Suzana Kolesar, prezentirala budućim lokalnim trenerima, Kristini Zlodi Bukvić i Ivanu Tadiću, Vodič za održavanje treninga te je obrađeno svih 5 ključnih područja (modula):

1. Marketing i zahtjevi predugovorno informiranje
  2. Pravo na povrat robe kod ugovora sklopljenih na daljinu ili izvan poslovnih prostorija
  3. Prava potrošača i garancije kod robe s greškom
  4. Nepoštena trgovačka praksa i nepoštene ugovorne odredbe
  5. Alternativno (ADR) i online (ODR) rješavanje sporova

Po završetku treninga, polaznicima su uručeni međunarodni certifikati o uspješno završenom treningu te su dogovorene daljnje aktivnosti na Projektu, prvenstveno organizacija idućih treninga za obrtnike i druge male i srednje poduzetnike, a koji će se održati, ovisno o interesu polaznika, tijekom listopada i studenog 2019.

U Dubrovniku, lokalni trener u projektu - Nikola Kalafatović, održao je prezentaciju projekta te je najavio nove treninge u 2019. godini za obrtnike i druge male i srednje poduzetnike.