Uspješno provedeni praktični dijelovi ispita za majstorske kandidate

lorem ipsum dolor sit thumb

U organizaciji Obrtničke komore Ličko-senjske županije uspješno su provedeni praktični dijelovi ispita za majstorske kandidate. Prijavljeni obrtnici iz područja bravarstva, frizerstva, soboslikarstva i kuharstva iz gradova poput Raba, Rijeke, Šibenika, Vele Luke, pa čak i Dubrovnika, predstavili su svoje stručno znanje pred komisijom.

Nakon ovog dijela ispita, prema informacijama iz Odjela za obrazovanje, slijedi testiranje iz stručnog područja, gospodarstva i pravnih propisa, te osnova poučavanja učenika u radnom procesu. Osim toga, kandidati će imati priliku obraniti svoj završni ispit pred komisijom.

Dodatno, zaprimaju se prijave za stručnu osposobljenost, s rokom u travnju, kroz različita zanimanja poput vulkanizera, priprematelja jela i slastica, bureka i pizze, poslužitelja jela i pića, te drugih koje omogućuju samostalno otvaranje i vođenje obrta. Istovremeno, završena je obrada i izdavanje licencija Hrvatske obrtničke komore, čime je omogućeno naukovanje učenicima novootvorenog frizerskog obrazovnog programa srednje škole u Otočcu, dodao je savjetnik u Odjelu za obrazovanje Željko Mataija.

HOK Obrtnik Plus
HOK Majstori ljepote