Učeničke stipendije – obrazovanje za ugostiteljstvo i turizam

U Obrtničkoj komori Varaždinske županije ovih su dana potpisani ugovori o stipendiranju učenika prema Programu poticanja obrazovanja kadrova u ugostiteljstvu i turizmu „Stipendije“ u 2020.godini.

Tripartitne ugovore je s predsjednikom Obrtničke komore Varaždinske županije Marijom Milakom potpisalo je 26 roditelja/skrbnika i isto toliko učenika, budućih korisnika stipendija.

U ovom Programu stipendiranja učenika sudjeluju Varaždinska županija, Ministarstvo turizma i sporta i Obrtnička komora Varaždinske županije.

Zahvaljujući upravo Varaždinskoj županiji, koja je na inicijativu Komore za buduće stipendiste značajno povećala iznos sredstava, ove školske godine stipendije će dobiti 26 novih stipendista (u odnosu na 14 prošlogodišnjih). Tako će u ovoj školskoj godini, sa stipendistima iz ranijeg razdoblja, po 500,00 kn mjesečno primati 50 učenika.

Treba naglasiti kako je Obrtnička komora Varaždinske županije i dalje jedina od komora u RH koja sudjeluje u tom Programu stipendiranja. Odabrana je kao jedan od 15 partnera  Ministarstva turizma i  sporta te sa svojih 26 stipendista čini 26% ukupnog broja stipendiranih u Republici Hrvatskoj.

humanitarna akcija