• U Obrtničkoj komori Varaždinske županije potpisani ugovori o stipendiranju za šk...

U Obrtničkoj komori Varaždinske županije potpisani ugovori o stipendiranju za školsku godinu 2019./2020.

Obrtnička komora Varaždinske županijeStipendije za obrazovanje učenika u ugostiteljsko-turističkim zanimanjima dodjeljuje Ministarstvo turizma u suradnji sa Obrtničkom komorom Varaždinske županije još od 2008. godine, sukladno važnosti kvalitetnih stručnih kadrova za turizam.

Obrtnička komora Varaždinske županije i dalje je jedina komora u Republici Hrvatskoj koja sudjeluje kao partner Ministarstvu turizma u Programu poticanja obrazovanja kadrova u ugostiteljstvu i turizmu. Na godišnjoj razini se stipendira tridesetak učenika, odnosno 13 do 15  novih stipendista, a tako je i za školsku godinu 2019./2020. u kojoj je novina bila da je u sustav stipendiranja ušlo i zanimanje pomoćni kuhar i slastičar.

Ugovore je s učenicima i njihovim roditeljima, odnosno starateljima,  potpisao  predsjednik Obrtničke komore Varaždinske županije Mario Milak. U kratkom druženju sa stipendistima poželio im je dobar uspjeh u školi,  da stipendije iskoriste na najbolji način te da ostvare rezultate koji će ih u skoroj budućnosti učiniti kvalitetnim kadrovima. S obzirom na profil zanimanja, njihovo mjesto na tržištu rada je osigurano.