U Desiniću održana 11. Obrtnička noć

lorem ipsum dolor sit thumb

U subotu, 29. veljače 2020. godine u Vatrogasnom domu u Desiniću održana je 11. po redu Obrtnička noć Udruženja obrtnika Pregrada, Hum na Sutli i Desinić.

Svečanosti su prisustvovali župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar, saborski zastupnik i gradonačelnik Pregrade Marko Vešligaj, predsjednik Hrvatske obrtničke komore Dragutin Ranogajec, potpredsjednik Hrvatske obrtničke komore i predsjednik Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije Davor Pleško, Načelnik općine Desinić Zvonko Škreblin te ostali predstavnici komorskog sustava.

Na početku svečanosti prisutne je pozdravio predsjednik Udruženja obrtnika Josip Grofelnik, a potom su pozdravne riječi uputili načelnik općine Desinić Zvonko Škreblin, Predsjednik OKKZŽ Davor Pleško, predsjednik Hrvatske obrtničke komore Dragutin Ranogajec te župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar.

Odlukom Upravnog odbora Udruženja obrtnika Pregrada, Hum na Sutli i Desinić, dodijeljena su priznanja obrtnicima koji su u 2020. godini obilježili 10 ili 15 godina rada u obrtu. Priznanja su uručili predsjednik Udruženja, Josip Grofelnik i predsjednik OKKZŽ Davor Pleško, a primili su ih slijedeći obrtnici:

Za 10 godina: Mirjana Ivanjko, Dragutin Bračun, Josip Ilić, Oliver Merkaš, Nikolina Turnšek i Gabrijel Šoštar.
Za 15 godina: Anica Pavlinec, Zdravko Makar, Dario Vukmanić, Josip Grilec i Tomislav Lugarić.

Svečano su uručena  i priznanja OKKZŽ-a obrtnicima koji obilježavaju 20, 25, 30, 35 i 40 godina rada u obrtu kao i obrtima u nasljeđu, a primili su ih:

Za 20 godina: Juraj Krivec
Za 25 godina: Vesna Golubić, Tomislav Grilec, Krunoslav Martinko, Stjepan Golubić, Franjo Flegar, Stjepan Kobilar, Milan Korbar, Gordana Špiljak i Tomislav Večerić , vl. obrta u nasljeđu AUTO TOM;
Za 30 godina: Jadranka Šorša, Tomislav Krušec, Vlado i Tomislav Svečak, Ivan Vrhovski, Veljko Podboj, Branko Balen, Ignac Završki i obrtima u nasljeđu: „Vučja gorica“ i „Stolarija Škrablin“.
Za 35 godina: Željko Turčić
Za 40 godina obrta u nasljeđu: Danijela Čuček, vl. obrta Građevinarstvo Vnuk, Ivica Juričan, vl. obrta „Ti lipe“, Mario Tepeš, vl. obrta „Bravarija Tepeš“ i Zlatko Špiljak, vl. obrta „Opći mehanički radovi“.

Svi sudionici 11. Obrtničke noći dobili su na poklon magnete s likom djevojke u pregradskoj narodnoj nošnji koje je osmislila i izradila obrtnica Dragica Kantoci iz Pregrade.