Svečana podjela majstorskih diploma i potpisivanje sporazuma

Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije (OKKZŽ) organizirala je 2. srpnja  2021. godine u novom prostoru svečanu podjelu majstorskih diploma majstorima koji su ispit položili u rokovima: veljača i svibanj 2021. godine. Ujedno je tom prigodom organizirano i svečano potpisivanje Sporazuma OKKZŽ o suradnji s partnerima u sklopu Projekta „HOK Obrtnik plus“.

Svečanosti su, uz dobitnike majstorskih diploma i partnere potpisnike, prisustvovali župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar, gradonačelnik grada Krapine Zoran Gregurović, predstojnik HZZ PU Krapina Goran Vukmanić i predstavnica HGK ŽK Krapina Janja Kantolić.

Nakon isticanja važnosti koju u obrtništvu i cjelokupnom gospodarstvu predstavlja stručnost kadrova, predsjednik OKKZŽ Darko Varga, naglasio je važnost stjecanja majstorskog zvanja koje omogućuje samostalno otvaranje obrta te prenošenje znanja na buduće generacije dobivanjem dozvole (licencije) za izvođenje praktične nastave i vježbi naukovanja. Također, predsjednik je naglasio da su majstori preuzimanjem diplome dobili i materijalni dokaz da su postigli vrhunac u svojoj struci, ali kako je potrebno i dalje nastaviti s usavršavanjem i cjeloživotnim obrazovanjem.

Čestitke promoviranim majstorima uputili su gradonačelnik grada Krapine Zoran Gregurović i župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar koji se u svom izlaganju osvrnuo i na važnost provođenja dugogodišnjeg i uspješnog Projekta promoviranja srednjoškolskih zanimanja s posebnim osvrtom na obrtnička zanimanja.

Majstorske diplome majstorima su uručili župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar, gradonačelnik grada Krapine Zoran Gregurović i predsjednik OKKZŽ Darko Varga.

Ispred svih dobitnika majstorskih diploma riječi zahvale uputila je Sara Leljak, majstor-kozmetičar.

Podijeljeno je ukupno 29 majstorskih diploma u zanimanjima: autoelektričar (2), autolimar (3), automehaničar (1), bravar (2), elektroinstalater (4), frizer (11), kozmetičar (2), natkonobar (1), dtrojobravar (1), vodoinstalater (1) te vodoinstalater, instalater grijanja i klimatizacije (1).

Predsjednik OKKZŽ Darko Varga istaknuo je namjeru OKKZŽ da kroz projekt „HOK Obrtnik plus“ uključi partnere iz raznih gospodarskih sektora, bitne članstvu naše Komore radi ostvarivanja što povoljnijih uvjeta u svakodnevnom poslovanju. Sukladno navedenom sklopljena su 4 Sporazuma o međusobnoj suradnji sa sljedećim partnerima:

1. ALL DEKAN, OBRT ZA ZASTUPANJE U OSIGURANJU, VL. ZVJEZDANA DEKAN, Naselje Vukšinec 85, Donja Stubica - članovima OKKZŽ obrt vlasnice  Zvjezdane Dekan osigurava od 5% do 20 % popusta na razne usluge distribucije osiguranja
  2. OBRT KAMEN „KUČIŠ“ TRGOVINA I USLUGE, VL. NENAD KUČIŠ, Milana Prpića 119B, Oroslavje, www.kamen-kucis.hr - članovima OKKZŽ obrt vlasnika Nenada Kučiša osigurava 15% popusta na svoje usluge i proizvode
  3. RADIO HRVATSKO ZAGORJE KRAPINA - RHZK, Šetalište hrvatskog narodnog preporoda 13, Krapina, www.rhzk.hr - članovima OKKZŽ RHZK osigurava 15% popusta na svoje usluge
  4. Veleučilište Hrvatsko zagorje Krapina, Šetalište Hrvatskog narodnog preporoda 6, 49000 Krapina, www.vhzk.hr - članovima OKKZŽ Veleučilište Hrvatsko zagorje Krapina osigurava 10% popusta na upis u školsku godinu 2021./2022. (vlasnicima obrta i članovima najuže obitelji).

Svečanost podjela diploma o majstorskom zvanju i potpisivanje 4 Sporazuma o suradnji sa partnerima u sklopu Projekta „HOK Obrtnik plus“ zaključena je zajedničkim fotografiranjem svih promoviranih majstora novih partnera OKKZŽ.

humanitarna akcija