• Stjepan Kenjerić iz Čađavice novi je predsjednik Obrtničke komore Virovitičko-po...

Stjepan Kenjerić iz Čađavice novi je predsjednik Obrtničke komore Virovitičko-podravske županije

SDASNa izvanrednoj sjednici Skupštine koju je 22. srpnja vodio potpredsjednik Obrtničke komore Virovitičko-podravske županije Hrvoje Šimunović, izabran je novi predsjednik Komore koji će je predstavljati i zastupati do kraja mandata od 2018. do 2022. godine, nakon što je bivši predsjednik Zoran Horić razrješen zbog neopozive ostavke.

Kandidaturu za predsjednika POK-a podnijelo je Udruženje obrtnika Slatina, a Upravni odbor POK-a je također podržao Stjepana Kenjerića kao kandidata za budućeg predsjednika POK-a. Stjepan Kenjerić, vlasnik je obrta “Elektromontaža Kenjerić” sa sjedištem u Čađavici i izdvojenim pogonom u Slatini. Obrtom se počeo baviti 1997. godine i od tada do danas obnašao je niz dužnosti u Udruženju obrtnika Slatina, a od 2018. je bio član Upravnog odbora Područne obrtničke komore. Trenutno ima zaposlenih pet djelatnika, a glavna djelatnost mu je prodaja, servis i ugradnja električnih aparata. U svom obraćanju članovima Skupštine je istaknuo kako je kroz dosadašnju angažiranost u komorskom sustavu imao prilike uvidjeti probleme oko koji se treba angažirati, a posebno je naglasio važnost rada, organizacije i komunikacije Udruženja obrtnika i POK-ova prema HOK-u kao krovnoj obrtničkoj organizaciji.

Osim izbora predsjednika, članovi Skupštine su još jednoglasno donijeli dvije odluke iz svoje nadležnosti: o utvrđivanju početka mandata Stjepanu Kenjeriću kao novom članu Skupštine te o imenovanju Brune Fabijanca, vlasnika obrta „Fabijanac – plast“ iz Slatine, za novog člana Upravnog odbora.