Stipendije Virovitičko-podravske županije za deficitarna zanimanja

Povjerenstvo za dodjelu stipendije Virovitičko-podravske županije učenicima koji se školuju za deficitarna zanimanja održalo je 23. listopada sjednicu, na kojoj je utvrđena lista s prijedlogom za ukupno 30 stipendija koje će se dodijeliti za školsku godinu 2019./2020.

Od ukupno 36 prijavljenih Povjerenstvo je odabralo 30 učenica/ka koji su upisani u 5 srednjih škola na području županije: Industrijsko-obrtnička škola Virovitica, Industrijsko-obrtnička škola Slatina, Srednja škola „Stjepan Ivšić“ Orahovica, Strukovna škola Virovitica i Tehnička škola Virovitica. Nakon što župan potvrdi prijedlog Povjerenstva odnosno donese konačnu odluku ti učenici dobivat će mjesečnu stipendiju od 500,00 kn, a najviše ih je upisano u smjer drvodjelni tehničar (19), zatim CNC operater (7) te po jedan u smjerovima automehaničar, kuhar, pekar i vodoinstalater. Povjerenstvo vodi Vesna Šerepac, pročelnica Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, sport i tehničku kulturu, a u njemu su još stručna suradnica Martina Bunić, ravnatelj IOŠ Slatina Mladen Graovac te stručna suradnica za obrazovanje iz HGK-Županijske komore Virovitica Andrea Poslek i stručni suradnik za obrazovanje iz Obrtničke komore Virovitičko-podravske županije Domagoj Petrić.