Priznanje za umirovljenje

lorem ipsum dolor sit thumb

Skupština Udruženja obrtnika Gospić pod predsjedavanjem Ružice Maras, na prijedlog Upravnog odbora, prihvatila je rebalans i sva izvješća vezana za 2022. godinu. Tijekom Skupštine upriličena je i svečanost uručivanja prigodnih priznanja. Među njima je priznanje dužnosniku sustava HOK-a, trgovcu Olimani Dželilu, široj javnosti poznat po obrtu „Zagi“ za preko 40 godina rada u obrtništvu te zasluženo umirovljenje.

U nastavku sjednice predsjednik Obrtničke komore Ličko senjske županije Joso Vrkljan, uručio je prigodno priznanje Hrvatske obrtničke komore u ime predsjednika Dragutina Ranogajca predsjednici Udruženja obrtnika Gospić povodom 25 godina rada.

Zahvaljujući na priznanju predsjedavajuća Ružica Maras istaknula je da okupljaju oko 350 obrtnika koji posluju u otežanim uvjetima i za koje su u tijeku korona krize ishođene brojne olakšice kod lokalne uprave i samouprave. U prigodnoj riječi nagrađeni Olomani Dželil je istaknuo zadovoljstvo sudjelovanjem u radu tijela komorskog sustava proteklih dvadesetak godina te je i izrazio uvjerenje da će se njegovi nasljednici tradicijskog obrta naći svoje mjesto u komorskom sustavu.

Čestitajući na jubileju predsjednik Joso Vrkljan upoznao je, uz ostalo, nazočne s izmjenama Zakona o obrtu i predviđenom reorganizacijom komorskog sustava koji će i dalje ostati prepoznatljivi dio predstavljanja i zastupanja interesa hrvatskih obrtnika.

humanitarna akcija