• Predstavljen Vodič kroz srednje škole Koprivničko križevačke županije 2022./2023...

Predstavljen Vodič kroz srednje škole Koprivničko-križevačke županije 2022./2023.

lorem ipsum dolor sit thumb

U srijedu, 15. lipnja 2022. godine u prostorima Županijske uprave Koprivničko-križevačke županije predstavljen je Vodič kroz srednje škole Koprivničko-križevačke županije 2022./2023. godine.

Projekt je pokrenula Koprivničko-križevačka županija u suradnji s partnerima iz Obrtničke komore Koprivničko-križevačke županije, HGK – Županijskom komorom Koprivnica i Hrvatskim zavodom za zapošljavanje – Područnim uredom Križevci.

Vodič je namijenjen učenicima i sadrži sve potrebne informacije o srednjim školama i svim zanimanjima koje učenici mogu upisati na području Koprivničko-križevačke županije.

Predstavljanju Vodiča prisustvovali su Darko Koren, župan Koprivničko-križevačke županije, Ratimir Ljubić, zamjenik župana Koprivničko-križevačke županije, Ana Mušlek, pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, znanost, sport i nacionalne manjine Koprivničko-križevačke županije, Božo Barać, tajnik Obrtničke komore Koprivničko-križevačke županije, Kristina Stanišić u ime Hrvatske gospodarske komore Županijske komore Koprivnica te ravnatelji srednjih škola s područja županije.

Darko Koren, župan Koprivničko-križevačke županije istaknuo je kako je Vodič alat kojim se može ostvariti ono čemu je namijenjen, a to je promocija zanimanja u našim srednjim školama te je ujedno zahvalio svima koji su bili uključeni u izradu.

Božo Barać, tajnik Obrtničke komore Koprivničko-križevačke županije naglasio je kako je Vodič dio promotivnih aktivnosti koji se provodi već godinama kako bi se učenicima i roditeljima pružile potrebne informacije. Isto tako, dodao je kako je važno potaknuti upise u deficitarna zanimanja koja će mladim ljudima omogućiti zaposlenje i pristojna primanja te je pozvao roditelje i učenike da se dodatno informiraju u školama i Komori, ukoliko za to postoji potreba.

Vodič je dostupan u tiskanom obliku, ali i u digitalnom obliku na sljedećoj poveznici:

HOK Obrtnik Plus
humanitarna akcija