• Otvoren novi objekt na Šoderici Lemax, obrt za trgovinu, ugostiteljstvo i usluge...

Otvoren novi objekt na Šoderici - Lemax, obrt za trgovinu, ugostiteljstvo i usluge, vlasnice Ksenije Knez

U utorak 27. srpnja 2021. godine na Šoderici je otvoren novi objekt – LEMAX obrt za trgovinu, ugostiteljstvo i usluge, vlasnice Ksenije Knez. Otvorenje je organizirano od strane Obrtničke komore Koprivničko-križevačke županije i Turističke zajednice Koprivničko-križevačke županije.

Otvorenju su prisustvovali župan Koprivničko-križevačke županije Darko Koren, zamjenik župana Koprivničko-križevačke županije Ratimir Ljubić, načelnik Općine Legrad Ivan Sabolić, ravnateljica PORA Razvojne agencije Koprivničko-križevačke županije Melita Birčić, voditelj Ispostave HZZ-a Koprivnica Velimir Strbat, pomoćnica direktora Turističke zajednice Koprivničko-križevačke županije Kristina Sočev, tajnik Obrtničke komore Koprivničko-križevačke županije Božo Barać i pomoćnica direktora Turističke zajednice područja „Središnja Podravina” Ivona Šimunić.

Ksenija Knez, vlasnica obrta LEMAX, istaknula je kako ideja za otvaranjem obrta nije nova s obzirom da posjeduje vikendicu na Šoderici te je uvidjela potrebu za dopunom ugostiteljske ponude na tom području. Također, zahvalila se svima koji su joj pomogli u ostvarenju ove ideje.

Načelnik Općine Legrad Ivan Sabolić zahvalio je na poduzetničkoj inicijativi i istaknuo kako je ovo mali korak prema povećanju ponude na Šoderici.

Župan Koprivničko-križevačke županije Darko Koren pohvalio je poduzetnički pothvat te naglasio kako Županija i županijska Turistička zajednica nastoje oživjeti prostor Šoderice koji je u ranijim vremenima predstavljao posebnost Podravine.

U novom obrtu otvorenom na Šoderici u ponudi će biti palačinke i vafli, a nudit će se i proizvodi OPG-a Knez.

humanitarna akcija