Otvoren jubilarni 30. Zagorski gospodarski zbor Krapina 2022.

lorem ipsum dolor sit thumb

U četvrtak 8. rujna 2022. godine u Krapini je u sklopu Tjedna kajkavske kulture otvoren jubilarni, 30. Zagorski gospodarski zbor, najznačajnija i najveća gospodarska manifestacija u Krapinsko-zagorskoj županiji.

Organizatori ove gospodarske izložbe, koja je također i prodajnog karaktera, su Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije, Hrvatska gospodarska komora Županijska komora Krapina, Krapinsko-zagorska županija, Grad Krapina i Radio Kaj a županija partner je Međimurska županija dok su pokrovitelji Ministarstvo poljoprivrede i Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja.

Uoči otvorenja 30. jubilarnog Zagorskog gospodarskog zbora u Poslovno – tehnološkom inkubatoru KZŽ u Krapini održan je susret gospodarstvenika Krapinsko-zagorske županije i Okrugli stol na teme „Gospodarstvo Zagorja, analiza i perspektive – jesmo li spremni za izazove recesije“ i „Povećanje cijene energenata u gospodarstvu“.

Na svečanosti otvorenja pozdravne riječi  uputili su ovom prigodom: predsjednik OKKZŽ Darko Varga, predsjednik HGK ŽK Krapina Josip Grilec, gradonačelnik Krapine Zoran Gregurović, župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar, župan Međimurske županije Matija Posavec i izaslanica predsjednika RH Zorana Milanovića, Martina Ciglević.  Jubilarni 30. Zagorski gospodarski zbor otvorilo je izaslanik ministrice poljoprivrede Marije Vučković, državni tajnik u ministarstvu poljoprivrede Šime Mršić.

Otvorenju Zagorskog gospodarskog zbora  prisustvovali su brojni gosti i uzvanici iz političkog, gospodarskog, društvenog i kulturnog života RH.

Na ovogodišnjem 30. Zagorskom gospodarskom zboru posjetitelji će moći uživati u proizvodima i uslugama  150 izlagača u šatorskom izložbenom dijelu i atraktivnim izložbenim kućicama.

Tradicionalno Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije posjetiocima Zbora upriličila je prezentaciju članova Ceha tradicijskih i umjetničkih obrta OKKZŽ, kao i pružanje  besplatnih frizerskih usluga članica Ceha frizera OKKZŽ.

Predstavnici Ceha frizera OKKZŽ:

1. Frizerski salon „ Daniel„ Ivana Znike 22, Donja Stubica, vl. Daniel Ivanić
  2. „Šćukanec elektroinstalatersko frizerski obrt“, Trg S. i F. Tuđmana 3, Veliko Trgovišće, vl. Renata Ščukanec Hopinski
  3. Salon ljepote „VIVA „ ,I. K. Sakcinskog 30, Sveti Križ Začretje, vl. Dubravka Mišak Skočaj
  4. MOJ SALON obrt za frizerske usluge, Magistratska ulica 20, vl. Emanuela Šafranko

Predstavnici Ceha tradicijskih i umjetničkih obrta OKKZŽ:

1. PAN obrt za izradu tradicijskih drvenih igračaka, Tugonica 148c, Marija Bistrica, vl. Ivica Mesar
  2. Lončarstvo ANDROIĆ, obrt za proizvodnju keramike, Peršaves12, Mače, vl. Božek Androić

Zagorski gospodarski zbor otvoren je do subote 10. rujna 2022. godine, od 10:00 do 22:00 sata na prostoru kod Osnovne škole Ljudevit Gaj u Krapini te Šetalištu hrvatskog narodnog preporoda. www.zgz.hr

HOK Obrtnik Plus
humanitarna akcija