• Općina Suhopolje subvencionirat će troškove polaganja stručnih i majstorskih isp...

Općina Suhopolje subvencionirat će troškove polaganja stručnih i majstorskih ispita

Načelnik Općine Suopolje objavio je Javni poziv za dodjelu potpora za razvoj poduzetništva na području Općine Suhopolje u 2021. godini, a koji je objavljen na internetskoj stranici www.suhopolje.hr i oglasnoj ploči Općine. Potpore će se dodijeljivati u svrhu jačanja konkurentnosti poduzetnika kroz potpore novoosnovanim tvrtkama na području Općine, za novo zapošljavanje radnika i samozapošljavanje te za subvencioniranje troškova polaganja stručnih ispita i majstorskih ispita.

Najviša pojedinačna potpora za osnivanje tvrtke (registrirani obrt, trgovačko društvo ili zadrzga) te za zapošljavanje iznosi 20.000,00 kn, a za troškove stručnog ili majstorskog ispita subvencionira se do 5.000,00 kn. Prijave s pratećom dokumentacijom mogu se slati zaključno do 29. siječnja 2021. godine.

Obrtnička komora Virovitičko-podravske županije posebno pohvaljuje dio potpora koji se odnosi na polaganje stručnog i majstorskog ispita te će kao jedan od sudionika u njihovoj provedbi uputiti pisanu zamolbu svim ostalim jedinicama lokalne samouprave na području Županije da donesu slične odluke odnosno programe potpora.

humanitarna akcija