• Održane prve prezentacije u okviru projekta promocije deficitarnih obrtničkih za...

Održane prve prezentacije u okviru projekta promocije deficitarnih obrtničkih zanimanja

U Osnovnoj školi Mokošica u srijedu navečer održani su roditeljski sastanci za roditelje učenika osmih razreda te su im predstavljene prezentacije u okviru ovogodišnjeg projekta promocije deficitarnih obrtničkih zanimanja.

Na prezentaciji su sudjelovali predstavnici Obrtničke komore Dubrovačko – neretvanske županije s predstavljanjem jedinstvenog modela obrazovanja za obrtnička zanimanja, mogućnostima stipendiranja učenika i zapošljavanja nakon završetka trogodišnjeg obrazovanja. Predstavnici Zavoda za zapošljavanje predstavili su usluge Zavoda u smislu profesionalnog usmjeravanja i edukacija za učenike te je prezentirano stanje na tržištu rada s osvrtom na potražnju za obrtničkim zanimanjima. Obrtnička i tehnička škola Dubrovnik predstavila je svoju školu i upoznala roditelje o programima koje će djeca moći upisati u narednoj školskoj godini.

Obzirom da su osnovne škole dobile preporuku da se ovakvi skupovi odgode, prezentacije koje su planirane za idući tjedan se odgađaju do daljnjega.