• Održana redovna sjednica Skupštine Obrtničke komore Virovitičko podravske župani...

Održana redovna sjednica Skupštine Obrtničke komore Virovitičko-podravske županije

Sukladno statutarnoj obvezi prema kojoj se svake godine u proljeće razmatraju i usvajaju izvješća o radu i financijskom poslovanju za proteklu godinu, 25. svibnja održana je redovna sjednica Skupštine Obrtničke komore Virovitičko-podravske županije. Nakon što je uvodno pozdravio nazočne članove Skupštine, Upravnog i Nadzornog odbora, predsjednik Komore Stjepan Kenjerić i komorski tajnik Božidar Jeremić informirali su ih o najvažnijim aktivnostima koje su provođene u obrtničkom komorskom sustavu tijekom prvih nekoliko mjeseci ove godine. Posebno su izdvojili realizaciju akcije Hrvatske obrtničke komore za pomoć stradalima od potresa na području Sisačko-moslavačke županije, u kojoj su uz HOK sudjelovali i sve područne obrtničke komore i njihova udruženja obrtnika, prikupivši ukupno 1.922.343,10 kn.

Također, posebno su istaknuti i svi prijedlozi koje su HOK i područna obrtnička komora upućivali tijelima državne i lokalne razine u smjeru pomoći obrtnicima koje je teško pogodila koronakriza. U nastavku sjednice razmatrani su izvješće o radu i godišnji obračun Komore za 2020. godinu te izvješće koje je u ime Nadzornog odbora podnio njegov predsjednik Davor Veseli. Nakon rasprave, u kojoj je izraženo zadovoljstvo zbog svih mjera pomoći obrtništvu, posebno od strane županije, prihvaćena su sva izvješća s napomenom kako je manji financijski gubitak nastao isključivo zbog otpisa jednog kvartala komorskog doprinosa svim članovima odlukom Skupštine HOK-a kao jednom od mjera pomoći zbog koronakrize. Na završetku sjednice član Skupštine i predsjednik Udruženja obrtnika Orahovica Damir Vanek je nazočne upoznao s analizom koju je proveo vezano za mjere potpora i subvencija poduzetništvu koje imaju jedinice lokalne samouprave u kontinentalnom dijelu Hrvatske.

humanitarna akcija