Održana 4. redovna sjednica Skupštine Udruženja obrtnika Koprivnica

gukProšli tjedan 9. lipnja 2020. održana je 4. redovna sjednica Skupštine Udruženja obrtnika Koprivnica na kojoj je prihvaćeno Financijsko izvješće i Izvješće o radu za 2019. te Izvješće Inventurne komisije i Nadzornog odbora. Gošća Skupštine bila je zamjenica gradonačelnika Grada Koprivnice gđa Ksenija Ostriž koja je predstavila planirane aktivnosti Grada u nadolazećem periodu. Dogovorene su i osnovne smjernice za pomoć onima koji još ne rade punim kapacitetom kao što su npr. djelatnosti vezane uz turizam te je prema tome sastavljen i Prijedlog koji je upućen Gradu Koprivnica.

Potpore bi trebale omogućiti prevladavanje krize, ponovno pokretanje poslovanja, a posebno je naglašeno kako prednost za potpore treba dati proizvođačima i uslužnim djelatnostima vezanim uz turizam i veća okupljanja ljudi kao što su manifestacije, gospodarske izložbe, sajmovi itd.

Ujedno su svi nazočni iskazali zahvalnost Gradu na dosadašnjoj potpori u obliku otpisa komunalne naknade, odvoza otpada i naknada za terase. Raspravljano je i o trendovima u Obrtnom registru, a pokazatelji za prvih pet mjeseci ove godine su pozitivni.

Članovima skupštine predočeni su prijedlozi za godišnja priznanja HOK-a  i Grada Koprivnice.