• Održan sastanak na temu pripreme provođenja projekta Promocije deficitarnih obrt...

Održan sastanak na temu pripreme provođenja projekta Promocije deficitarnih obrtničkih zanimanja

SastanakU sali za sastanke HZZ-a Područnog ureda Dubrovnik danas je održan sastanak na temu pripreme provođenja projekta Promocije deficitarnih obrtničkih zanimanja u 2020.

Projekt Promocije deficitarnih obrtničkih zanimanja pokrenut je još 2007., a je namijenjen roditeljima i poglavito učenicima osmih razreda kako bi im se pomoglo u odabiru budućeg zanimanja.

Sastanak su organizirale Obrtnička komora Dubrovačko–neretvanske županije i HZZ – Područni ured Dubrovnik, nositelj i partner u projektu. Pozivu su se odazvali Đivo Brčić, pročelnik Ureda za obrazovanje, šport, socijalnu skrbi i civilno društvo, ravnateljice i ravnatelji osnovnih škola s područja Konavala, Župe dubrovačke i grada Dubrovnika. Svi sudionici su podržali ovakav projekt te je zaključeno da predstavnici škola predlože termine održavanja prezentacija u svojim ustanovama. Krajem idućeg tjedna utvrdit će se konačan raspored prezentacija.