• Obrtnička komora Splitsko dalmatinske županije partner je na dva ribarska EU pro...

Obrtnička komora Splitsko-dalmatinske županije partner je na dva ribarska EU projekta

dgsdfgPredstavnici Obrtničke komore Splitsko-dalmatinske županije, predsjednik Ivan Gotovac i predsjednik Ceha za morsko ribarstvo Antonio Šunjić, sudjelovali su ovog petka na dva partnerska sastanka u sklopu projekata ribarsko-znanstvene suradnje.

Prvi sastanak održan je u Pločama u sklopu EU projekta 'Ribarsko-znanstvena mreža Grada Ploča', na kojem su osim Grada i Komore sudjelovali i partneri iz Zagreba, Institut Ruđer Bošković i Fakultet strojarstva i brodogradnje.

Drugi sastanak održan je u Drveniku, a uz Komoru su prisustvovali predstavnici iz Općine Gradac, Instituta Ruđer Bošković te Agronomskog fakulteta u Zagrebu. Radi se o EU projektu u okviru iste mjere, a projekt nosi naziv 'Ribarsko-znanstvena suradnja u općini Gradac'.

Projekt Grada Ploča ukupne je vrijednosti 2.919.828,41 kuna, dok je projekt Općine Gradac 'težak' 1.431.956,66 kuna, a oba projekta financirana su iz Operativnog programa za pomorstvo i ribarstvo.