Obrtnička komora Međimurske županije stipendira novu generaciju učenika

srgfU sedamnaest godina trajanja projekta stipendiranja učenika deficitarnih obrtničkih zanimanja, Obrtnička komora Međimurske županije je zajedno s partnerima na račune od gotovo 500 učenika izravno uplatila nešto manje od 3 milijuna kuna. Nova generacija stipendista, njih 32, jučer je potpisalo ugovore kojima će jednokratno dobiti 6.000,00 kuna stipendije, iznos za koji su sredstva izdvojili Međimurska županija, gradovi Čakovec, Prelog i Mursko Središće te općine Nedelišće, Šenkovec, Podturen, Domašinec, Vratišinec, Mala Subotica i Strahoninec.

Ugovore je potpisalo šesnaest učenika Graditeljske škole Čakovec koji se školuju u zanimanjima vodoinstalater, instalater grijanja i klimatizacije, keramičar - oblagači i stolar; osmero kuharica i kuhara i tri konobara iz Srednje škole Prelog te petorica učenika Tehničke škole Čakovec, budući bravar, elektroinstalater, autolimar te dvojica automehaničara.

Stipendistima i njihovim roditeljima su uz predsjednika Obrtničke komore Međimurske županije Borisa Lukovnjaka, čestitke uputili i međimurski župan Matija Posavec, gradonačelnik Murskog Središća Dražen Srpak, načelnik Općine Domašinec Mario Tomašek, načelnik Općine Mala Subotica Valentino Škvorc, zamjenik načelnika Općine Nedelišće Željko Kacun, zamjenica načelnika Općine Vratišinec Milena Granatir i zamjenik načelnika Općine Strahoninec Josip Šipek.