• Obrtnička komora Međimurske županije nastavlja s projektom stipendiranja učenika...

Obrtnička komora Međimurske županije nastavlja s projektom stipendiranja učenika obrtničkih zanimanja

Obrtnička komora Međimurske županije nastavlja s projektom stipendiranja učenika deficitarnih obrtničkih zanimanja. U devetnaest godina provođenja projekta izravno na račune petstotinjak stipendista uplaćeno je tri milijuna kuna zahvaljujući Međimurskoj županiji te međimurskim gradovima i općinama koji su partneri projekta. Na današnjoj sjednici kolegija gradonačelnika i načelnika Međimurske županije, tajnik Obrtničke komore Međimurske županije Robert Varga nazočne je upoznao s dosadašnjim rezultatima projekta, predstavio planove za ovu školsku godinu te pozvao općine koje još to nisu da stipendiranjem pomognu učenicima obrtničkih zanimanja sa svojih područja. Varga je najavio raspisivanja novog natječaja Obrtničke komore Međimurske županije u siječnju iduće godine, a s obzirom na to da Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja zbog pomanjkanja sredstava u školskoj godini 2021./2022. neće dodjeljivati stipendije, očekuje velik broj zainteresiranih učenika međimurskih strukovnih škola. Najvažniji kriteriji za dobivanje stipendije su opći uspjeh u prethodnom razdoblju, prosjek prihoda po članu domaćinstva i broj djece u zajedničkom domaćinstvu.

humanitarna akcija