• Obrtnička komora Dubrovačko neretvanske županije uručila novo učilo Obrtničkoj i...

Obrtnička komora Dubrovačko-neretvanske županije uručila novo učilo Obrtničkoj i tehničkoj školi Dubrovnik

lorem ipsum dolor sit thumb

Dana 13. srpnja 2022. godine u krugu Obrtničke i tehničke škole u Dubrovniku upriličena je primopredaja vozila-učila Alfa Romeo 147 kojega su Obrtnička komora Dubrovačko-neretvanske županije i Udruženje obrtnika Dubrovnik donirali Obrtničkoj i tehničkoj školi u Dubrovniku.

Vozilo je u potpunosti preuređeno u učilo na način da je sva senzorika motora, klime i ostalih dijelova dostupna za testiranje bez odpajanja instalacije. Vozilo je opremljeno tzv. error box-om tj. sklopom za prekidanje pojedinih strujnih krugova te izazivanje elektronskih grešaka koje se putem OBD priključka mogu mjeriti i i pristupiti problematici na pravi način.

Ovakvo vozilo je neophodno da bi učenici mogli vježbati u školskoj radionici dijagnostiku kvarova i stjecati znanja neophodna za popravak modernih vozila. Cijena vozila je 25.000,00 kuna.

Ovo je nastavak uspješne suradnje između Obrtničke i tehničke škole u Dubrovniku i Obrtničke komore Dubrovačko-neretvanske županije.

HOK Obrtnik Plus
humanitarna akcija