Izabran novi predsjednik Udruženja obrtnika Slavonski Brod

Nakon što je Anka Šakić dala ostavku na mjesto predsjednice Udruženja obrtnika Slavonski Brod, na 9. izvanrednoj izbornoj sjednici Skupštine Udruženja obrtnika Slavonski Brod , dana 31. kolovoza 2020. godine, izabran je novi predsjednik Udruženja obrtnika Slavonski Brod, Nikola Barišić, koji će Udruženje obrtnika Slavonski Brod predstavljati i zastupati do kraja mandatnog razdoblja (2018.g.  - 2022.g).

Nikola Barišić je od 1993. godine vlasnik ugostiteljskog obrta “Lutvinka” sa sjedištem u Slavonskom Brodu. Od 1996. godine aktivan je član u komorskom sustavu te je obnašao niz dužnosti u Udruženju obrtnika Slavonski Brod i Obrtničkoj komori Brodsko-posavske županije. Istaknuti je obrtnik ugostiteljske struke, nagrađivan priznanjima od Hrvatske obrtničke komore, Obrtničke komore Brodsko-posavske županije i Udruženja obrtnika Slavonski Brod.  Dvije godine za redom, ugostiteljski obrt Lutvinka proglašen je najboljim gradskim barom. Član je prosudbene komisije u Turističkoj zajednici grada Slavonskog Broda za ocjenjivanje najboljih restorana.

Barišić se zahvalio na podršci i imenovanju svim članovima Skupštine te je posebno istaknuo važnost timskog rada u komorskom sustavu. Radit će na zastupanju interesa obrtništva na svim razinama te jačati partnerski odnos s državnim tijelima i lokalnom vlasti.