Festival strukovnih zanimanja

Obrtnička komora Istarske županije (u suradnji s udruženjima obrtnika) organizirat će 6. i. 7. svibnja u Pazinu „Festival strukovnih zanimanja“, s ciljem promocije i poboljšanja upisa u strukovna zanimanja. Za sudjelovanje se prijavilo 15 srednjih strukovnih škola (14 iz Istarske županije, jedna iz Primorsko goranske županije), te 39 osnovnih škola.

Festival organiziramo na način da se srednje škole prezentiraju na štandovima (video i ostali promotivni materijali, radovi učenika), zajedno s obrtnicima koji će uživo prezentirati svoje struke, te obrtima i tvrtkama koji će ponuditi stipendiranje učenicima.

Učenici završnih razreda osnovnih škola u organizaciji Komore i udruženja obrtnika posjetit će Festival i na taj način dobiti informaciju o mogućnostima upisa i o zanimanjima u koja se žele upisati (petak je rezerviran za organizirane posjete, a subota za pojedinačne posjete s roditeljima). Prijavljeno je oko 800 učenika.

Uz navedeno, održat će se okrugli stol – panel rasprava s temom upisa u strukovna zanimanja u Istarskoj županiji. Raspravljat će se o sljedećim temama::

• Trenutna situacija s upisima u srednje škole
  • Kako približiti potrebe gospodarstva sustavu obrazovanja
  • Kako olakšati uvođenje novih programa u srednje škole
  • Mogućnosti stipendiranja

Sudionici okruglog stola bit će predstavnici Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja Republike Hrvatske, Hrvatske obrtničke komore, Istarske županije, Grada Pazina, Hrvatskog zavoda za zapošljavanje – Područnog ureda Pula i Centra kompetentnosti za ugostiteljska i turistička zanimanja – Pula.

Mjesto događanja: Pazin, Gradska školska sportska dvorana

Petak, 6.5. (10,00h – 19,00h) i subota, 7.5.2022. (10,00h – 14,00h)

Okrugli stol: petak, 6.5.2022. u 12,00 sati

Organizacija i potpora:

• Obrtnička komora Istarske županije i udruženja obrtnika
  • Hrvatska obrtnička komora
  • Istarska županija
  • Grad Pazin i Pazin sport d.o.o.

HOK Obrtnik Plus
humanitarna akcija