Dodijeljene nagrade zaslužnim obrtnicima

lorem ipsum dolor sit thumb

Skupština Udruženja obrtnika Gospić prihvatila je Izvješće o radu i financiranju za 2019. te potvrdila odluku Upravnog odbora o financijskoj pomoći kolegama iz Udruženja obrtnika Zagreb kojima je u nedavnom potresu teško stradala zgrada i poslovni prostor. Prema riječima predsjednice Ružice Maras lani je ovo Udruženje godinu završilo s 378 obrta,  29 više nego 2018., zbog čega je bio potreban rebalans proračuna.

Nazočne obrtnike pozdravio je i zamjenik gradonačelnika Gospića, Ivica Tomljenović te istaknuo kako gradska vlast u obrtnicima vidi jamstvo zapošljavanja, a u Udruženju svakodnevnog partnera. Podsjetio je na niz mjera kojima se ublažila kriza nastala zabranom rada od ukidanja naplate parkiranja do financijske pomoći 1500 do 7000 kuna po obrtu ovisno o broju zaposlenih.

Na Skupštini su predsjedavajuća Ružica Maras i zamjenik Joso Vrkljan uručili priznanja obrtnicima za 20 i više godina vođenja obrta te zahvalnice za doprinos u radu Skupštine, Tomislavu Županu i Veri Rogić. U Skupštini će ih zamjeni mladi obrtnici majstori soboslikar Mario Maras i automehaničar Josip Hećimović.