Dan profesionalnog usmjeravanja 13. ožujka 2020. u Krapini

lHrvatski zavod za zapošljavanje Područni ured Krapina s partnerima Obrtničkom komorom Krapinsko-zagorske županije, HGK ŽK Krapina, Krapinsko-zagorskom županijom i Zagorskom razvojnom agencijom, održati će „Dan profesionalnog usmjeravanja“ u prostoru Sportske dvorane Srednje škole Krapina, 13. ožujka 2020. u 10 sati.

Učenici srednjih škola s područja županije prezentacijom će predstaviti svoje vještine i radove učenicima osnovnih škola.
Uz projekciju filmova traženih zanimanja, učenici svih srednjih škola prezentirati će svoje programe, upoznati osnovnoškolce s uvjetima upisa, školovanja, a moći će saznati i o mogućnostima zapošljavanja. ŠUDIGO će se predstaviti i kroz kratku reviju, SŠ Krapina kroz reviju frizura, a SŠ Zabok kroz vještine kuharstva.

Događajem se želi promicati tražena zanimanja sukladno potrebama na tržištu rada, promicati uslugu profesionalnog informiranja i profesionalnog savjetovanja mladih te omogućiti bolju usklađenost i povezanost ponude i potražnje na lokalnom tržištu radi veće učinkovitost u zapošljavanju.
Događaj je i dio aktivnost projekta „ENTER“- Entrepreneurship for Employment sufinanciranog sredstvima Europskog socijalnog fonda, Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014. - 2020. kojeg provodi Zagorska razvojna agencija s partnerima. Sve navedene aktivnosti imaju za cilj pomoći učenicima pri odabiru njihovog prvog zanimanja, pripremiti ih za upis u srednju školu te ih usmjeravati prema zanimanjima potrebnim na tržištu rada.

Sukladno navedenom, ispred Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije u sklopu "Dana profesionalnog usmjeravanja" održat će se prezentacija u organizaciji HZZ-PU Krapina "MJERE AKTIVNE POLITIKE ZAPOŠLJAVANJA IZ NADLEŽNOST HZZ-a 2020." u Pučkom otvorenom učilištu Krapina u 13 sati.