• Završnom konferencijom obilježen rad na Erasmus+ projektu Master 4.0: Unaprjeđen...

Završnom konferencijom obilježen rad na Erasmus+ projektu Master 4.0: Unaprjeđenje majstorskih ispita

lorem ipsum dolor sit thumb

U Zagrebu je 8. lipnja 2022. godine održana završna konferencija projekta Master 4.0: unaprjeđenje majstorskih ispita. Konferencijom je obilježen uspješan rad na projektu te su sudionicima predstavljeni postignuti projektni rezultati u svim partnerskim državama. Također, sudionici su imali priliku isprobati online platformu za pripremu i polaganje majstorskih ispita te su reakcije bile izrazito pozitivne. U sklopu konferencije održana je i panel rasprava „Važnost majstorskih ispita u cjeloživotnom obrazovanju za obrtništvo“ u kojoj su sudjelovali predstavnici državnih institucija i komora iz svih partnerskih država. Na panel raspravi je zaključeno da je izuzetno važno ulagati u kvalitetu i promociju majstorskih ispita te da je uvođenje digitalnih tehnologija i alata u provedbu majstorskih ispita bitan iskorak upravo u tom smjeru što je ujedno bio i opći zaključak konferencije.

Na konferenciji je također utvrđeno što će se postići projektnim rezultatima:

• unaprjeđenje kvalitete majstorskih ispita,
  • brža prilagodba ispitnih pitanja u skladu sa zakonskim izmjenama i razvojem tehnologije,
  • majstorski ispiti će postati transparentniji i promovirat će se putem otvorenog dijela platforme,
  • projektni partneri su se dodatno educirali u području izrade ispitnih pitanja te su spremni znanje primijeniti u daljnjem radu na unaprjeđivanju majstorskih ispita.

HOK Obrtnik Plus
humanitarna akcija