• Webinar o poučavanju naučnika u radionici obrtnika ili poduzetnika u organizacij...

Webinar o poučavanju naučnika u radionici obrtnika ili poduzetnika u organizaciji OK Primorsko-goranske, OK Ličko-senjske i OK Istarske županije

Što je licencija za naučnike? Kako se izdaje? Gdje i na koji način se polaže majstorski ispit? Osnovna znanja o poučavanju učenika na naukovanju – kakav je to ispit? Državni inspektorat? Koja je njihova uloga u izdavanju licencije za naukovanje?

Ako vas sve ovo zanima, pozivamo vas na webinar koji će se održati 15. rujna 2021. godine, s početkom u 10.00 sati (online događaj na internetu), u organizaciji Obrtničke komore Primorsko-goranske županije, Obrtničke komore Ličko-senjske županije i Obrtničke komore Istarske županije.

Svrha webinara je informiranje o svim značajnim temama koje se odnose na poučavanje naučnika u radionici obrtnika ili poduzetnika. Bit ćete upućeni u sve procese koji se tiču izdavanja licencije za naukovanje, polaganje majstorskog ispita i ispita osnovna znanja o poučavanju učenika na naukovanju.

Kako je dio procesa kod licenciranja i uvid Državnog inspektorata u vašu radionicu, u webinaru će sudjelovati inspektor zaštite na radu g. Nenad Blagar.

Ako ste zainteresirani sudjelovati u webinaru, molimo da izvršite prijavu koja mora sadržavati:

- ime i prezime;

- kontakt (broj mobitela);

Molimo pošaljite vaše podatke na jednu od sljedećih mail adresa:

1. OK Primorsko-goranske županije

- e-mail:obrazovanje-ri@hok.hr

Kontakt osoba: OK Primorsko-goranske županije, Tamara Dukić, savjetnica za obrazovanje, 051/325-599

2. OK Ličko-senjske županije

- e-mail: obrazovanje-gs@hok.hr

Kontakt osoba: OK Ličko-senjske županije, Željko Mataija, savjetnik za obrazovanje, 053/560-262

3. OK Istarske županije

e-mail: obrazovanje-pu@hok.hr

Kontakt osoba: OK Istarske županije, Vesna Božac, savjetnica za obrazovanje, 052/216-153

Prije početka radionice na e-mail ćete zaprimiti link putem kojeg ćete se moći uključiti u online webinar. Okvirno trajanje webinara je 90 minuta.

Postani mentor naučnicima; poučavanje je IN; budi i ti dio sustava obrazovanja za vezane obrte.

Poučavanje i učenje su procesi i dio su ljudskog napretka. Učiti nekog bilo čemu, čitanju, kuhanju, šivanju, način je uvođenja mlađih generacija u svijet odraslih kako bi se osposobili za život i preživljavanje jer neke vještine doista su nam nužne i potrebne.

Jednako tako, da bi ušli u svijet rada, potrebni su nam mentori – ljudi koji poučavaju. Ljudi koji poučavaju mogu biti različitih struka: frizer, kuhar, konobar, slastičar, automehaničar, zidar, pediker, stolar i mnogi drugi.

Ukoliko želiš biti mentor za navedena zanimanja i želiš biti dio sustava obrazovanja za vezane obrtnike, javite nam se. Učenici trebaju kvalitetne mentore, ljude od kojih mogu učiti i stjecati znanje i vještine.

humanitarna akcija