• UKLJUČITI OBRTNIKE U DONOŠENJE ODLUKA Ukloniti barijere u poslovanju

UKLJUČITI OBRTNIKE U DONOŠENJE ODLUKA - Ukloniti barijere u poslovanju

Pored poreznih pritisaka postoji i velik broj drugih propisa koji nepotrebno opterećuju svakodnevni rad barijereobrtnika i organizacijski i financijski. Svi predstavnici komorskog sustava su i aktivni obrtnici pa iz iskustva svjedoče koliko određeni propisi čine veliko opterećenje u svakodnevnom radu obrtnika.

S ciljem rasterećenja poslovanja Hrvatska obrtnička komora zatražila je od resornih ministarstava da se:

• Utvrdi 10 graničnih prijelaza za nesmetan prolazak hrvatskih i slovenskih kamiona;
  • Regulira djelatnost autotaksi prijevoza;
  • Uvede plaćanje RTV pristojbe po gospodarskom subjektu, a ne po prijamniku;
  • Osigura zajednička odgovornost prijevoznika, pošiljatelja i utovaritelja za pretovar vozila;
  • Uvede kalo za cvjećarsku djelatnost;
  • Omogući ukidanje zabrane otvaranja obrta uz OPG;
  • Omogući obavljanje sportske djelatnosti u obrtu;
  • Poveže i promovira domaća proizvodnja i usluge uz poticanje izvoza i promocije na inozemnom tržištu.