• Udruženje obrtnika Vukovar obilježilo 130 godina organiziranog obrtništva u Vuko...

Udruženje obrtnika Vukovar obilježilo 130 godina organiziranog obrtništva u Vukovaru

lorem ipsum dolor sit thumb

U subotu, 26. rujna 2020. godine Udruženje obrtnika Vukovar održalo je svečanu sjednicu povodom obilježavanja 130 godina organiziranog obrtništva u Gradu Vukovaru koja se održala u Gradskom muzeju Vukovar – Dvorcu Eltz. Sjednicu su, svojim prisustvom, uveličali predsjednik Hrvatske obrtničke komore Dragutin Ranogajec, potpredsjednik Hrvatske obrtničke komore i predsjednik Obrtničke komore Primorsko-goranske županije Dalibor Kratohvil, gradonačelnik grada Vukovara Ivan Penava, ravnateljica Gradskog muzeja Vukovar Ruža Marić, te prijatelji iz drugih udruženja obrtnika i županijskih obrtničkih komora kao i vukovarski obrtnici.

Na sjednici je predstavljena rekonstruirana zastava Prve sveopće obrtničke zadruge u Vukovaru iz 1890. godine i knjiga pod naslovom „130 godina organiziranog obrtništva u Vukovaru“. Predsjednik Udruženja obrtnika Vukovar Dražen Zovko, u znak zahvalnosti, uručio je Hrvatskoj obrtničkoj komori i Obrtničkoj komori Vukovarsko-srijemske županije plaketu za poticanje razvoja obrtništva u Gradu Vukovaru, a Gradu Vukovaru uručena je plaketa za poticanje razvoja obrtništva. Osim toga, vlasnici obrta koji obavljaju tradicijske djelatnosti primili su zahvalnice za očuvanje tih djelatnosti. Predsjednik Hrvatske obrtničke komore Dragutin Ranogajec Udruženju obrtnika Vukovar uručio je povelju HOK-a za izniman doprinos razvoju obrtništva i obrtničkih institucija.