Održana konstituirajuća sjednica Ceha proizvodnog obrta HOK-a

Konstituirajuća sjednica Ceha proizvodnog obrta HOK-aU prostorijama Hrvatske obrtničke komore 12. veljače održana je konstituirajuća sjednica Ceha proizvodnog obrta HOK-a za mandatno razdoblje od 2018.-2022. U ovom mandatu, predsjednik Ceha je Milan Lučin, a potpredsjednik Renato Bočak dok su ostali članovi Ceha Danijel Pintarić, Mladen Balić, Igor Šoković, Ivica Zbašnik, Josip Lipovac, Slavica Musa i Tomislav Nikšić.

U uvodnom dijelu sjednice, stručna služba HOK-a upoznala je članove s načinom rada i Zakonom o obrtu, Statutom HOK-a i ostalim propisima. Članovi Ceha dotaknuli su se tema praktične prirode i problematike s kojima se susreću obrtnici koju obavljaju proizvodnu djelatnost. Spomenuti su veliki administrativni troškovi, a kao primjer je naveden trošak atestiranja novih strojeva, kao i obnova atesta svake godine te procjena opasnosti. Na sjednici je donesen zaključak kako je nužno uključiti predstavnika Ceha proizvodnog obrta HOK-a u rad koordinacije Hrvatskih šuma i HGK, a podršku svih članova za uključivanje u navedene aktivnosti dobio je član Ceha Mladen Balić. Isto tako, dogovorene su inicijalne teme kojima će se Ceh baviti u narednom razdoblju.