• Glavna tajnica HOK-a imenovana u Europski gospodarsko-socijalni odbor u novom ma...

Glavna tajnica HOK-a imenovana u Europski gospodarsko-socijalni odbor u novom mandatnom razdoblju

Vlada Republike Hrvatske je u Europski gospodarsko-socijalni odbor (EGSO), savjetodavno tijelo Europske unije, imenovala članove iz Republike Hrvatske za mandatno razdoblje od 21. rujna 2020. do 20. rujna 2025.

Članovima EGSO-a iz RH imenovani su: glavna tajnica HOK-a Violeta Jelić, Davor Majetić, Dragica Martinović Džamonja, Marija Hanževački, Anica Milićević Pezelj, Vilim Ribić, Danko Relić, Svjetlana Marijon i Lidija Pavić-Rogošić.

Europski gospodarski i socijalni odbor (EGSO) savjetodavno je tijelo Europske unije koje čine predstavnici organizacija radnika i poslodavaca te drugih interesnih skupina. EGSO dostavlja mišljenja o europskim pitanjima Europskoj komisiji, Vijeću EU-a i Europskom parlamentu te tako djeluje kao most između institucija EU-a, koje donose odluke, i građana EU-a.