• UKLJUČIVANJE SEZONSKIH OBRTNIKA U MJERU 'STALNI SEZONAC' ZA VRIJEME PANDEMIJE CO...

UKLJUČIVANJE SEZONSKIH OBRTNIKA U MJERU 'STALNI SEZONAC' ZA VRIJEME PANDEMIJE COVID-19

S ciljem očuvanja radnih mjesta, Hrvatska obrtnička komora poslala je Ministarstvu rada i mirovinskoga sustava te Hrvatskom zavodu za zapošljavanje prijedlog dopune mjere 'Stalni sezonac' koja trenutno ne uključuje sezonske obrtnike kojih u Hrvatskoj ima oko 7 500.

Uključivanje sezonskih obrtnika u mjeru 'Stalni sezonac' je nužno jer oni rade u svom sezonskom obrtu minimalno 6, a maksimalno 9 mjeseci u godini kao samozaposlene osobe te su kroz to vrijeme aktivni osiguranici i obveznici plaćanja mirovinskog i zdravstvenog osiguranja, a sezonsko obavljanje obrta ponavljaju iz godine u godinu.

Izmjenom i dopunama mjere 'Stalni sezonac', a iznimno za vrijeme trajanja posebnih okolnosti uzrokovanih pandemijom COVID-19, omogućena bi bila isplata pomoći za otprilike 7 500 obrtnika što posljedično doprinosi i očuvanju radnih mjesta.

Prijedlog možete pregledati kliklom na poveznicu OVDJE

Preuzimanja

Naziv datoteke