• Obrtnici koji su registrirali privremenu obustavu djelatnosti imaju pravo na mje...

Obrtnici koji su registrirali privremenu obustavu djelatnosti imaju pravo na mjeru Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje za očuvanje radnih mjesta

Na ponovljeno traženje Hrvatske obrtničke komore, Hrvatski zavod za zapošljavanje potvrdio je da i oni obrti koji su prijavili privremenu obustavu djelatnosti imaju pravo na korištenje mjera za očuvanje radnih mjesta.

Hrvatska obrtnička komora je istaknula da za vrijeme privremene obustave registracije djelatnosti i obrtnik i radnici ostaju osiguranici obveznih osiguranja i imaju obvezu uplate svih doprinosa te da su registracijom privremene obustave izvršavali svoju obvezu sukladno zakonskim odredbama.

Slijedom navedenog, Hrvatski zavod za zapošljavanje obavijest je proslijedio regionalnim uredima.

Zahtjev Hrvatske obrtničke komore nalazi se ispod ove obavijesti.

Preuzimanja

Naziv datoteke