10. Međunarodna konferencija „Alternativno rješavanje sporova – suradnja uprave i pravosuđa s gospodarstvom“

srijeda, 09.10.2019. 14:10

Hrvatska obrtnička komora organizira 10. Međunarodnu konferenciju „Alternativno rješavanje sporova - suradnja uprave i pravosuđa s gospodarstvom“ (10th International ADR Conference) koja se održava 23. i 24. listopada 2019. u Velikoj dvorani Matice hrvatskih obrtnika, Zagreb, Ilica 49/I.

Konferencijom se u suradnji s Ministarstvom pravosuđa RH i Vijećem Europe, Odborom za učinkovitost pravosuđa (CEPEJ) obilježava Europski dan pravosuđa 2019. u RH.

Cilj konferencije je jačanje svijesti opće i profesionalne javnosti te svih dionika koji sudjeluju u kreiranju okvira za gospodarski razvoj o važnosti postojanja efikasnog pravosuđa i uprave za poslovanje poduzetnika, za poticaj domaćim i stranim ulaganjima i povećanje konkurentnosti te ulozi alternativnog rješavanja sporova u njihovoj izgradnji.

Vjerujemo da će Vam i ove godine naš izbor tema i predavača koji su ugledni stručnjaci iz Irske, Singapura, Slovenije, Nizozemske, Italije, Belgije, UK, SAD-a, Francuske i Hrvatske biti interesantan.

Sukladno našoj ranijoj najavi, ističemo sljedeće teme:

1.      Medijacija u Europskoj uniji

-       aktivnosti CEPEJ-a

-       koristi za prekogranično poslovanje malih i srednjih poduzetnika

2.      Hrvatska kao destinacija za međunarodne investicije

3.      Medijacija u prekograničnoj trgovini i investicijskim sporovima

4.      Singapurska konvencija 2019. – podrška razvoju medijacije

5.      Digitalizacija pravosuđa

-       primjeri iz Nizozemske, Hrvatske i međunarodnog udruženja INTERSTENO

6.       Jedinstveno digitalno tržište EU – Digitalizacija za male i srednje poduzetnike

-       primjer iz Francuske

7.      Nova EU regulativa za poslovanje internetskih platformi

-       primjeri iz sektora turizma (booking.com, hotels.com)

8.      Zaštita potrošača u EU i Hrvatskoj

-       projekt Spremni za prava potrošača – Consumer Law Ready

-       aktivnosti mreže Europskih potrošačkih centara i

-       platforma Europske komisije za online rješavanje sporova (ORS platforma)

U prilogu se nalaze program konferencije, prijavnica i informacija o GDPR-u.

Veselimo se ponovnom susretu i zajedničkom konstruktivnom radu!

Invitation

Fotografija - izvor: MINISTARSTVO REGIONALNOGA RAZVOJA I FONDOVA EUROPSKE UNIJE RH