Zasjedala koordinacija ribara malim alatima

četvrtak, 21.03.2019. 14:55

GOSPIĆ - Koordinacija ribara malim alatima tražit će češći nadzor i oštrije sankcije prema malim obalnim ribarima koji su radom na crno ozbiljna konkurencija upravo ribarima s malim alatima.

Koordinacijom je predsjedavao Danijel Strugar iz Senja, a povod sastanka koordinacije kao dijela Ceha ribara Hrvatske obrtničke komore bio je uključivanje u projekt WWF za unapređenje gospodarskog ribolova na Sredozemlju. Kako je izjavio Danijel Strugar, projekt ima budućnost, a o njemu najbolje govori nazočnost tridesetak članova koordinacije iz sedam hrvatskih obalnih županija, od Istarske do Dubrovačko-neretvanske županije.

Skup ribara u Gospiću pozdravio je predsjednik Obrtničke komore Ličko-senjske županije Marko Sokolić.