Uspješno završena 11. Štruklijada

petak, 19.07.2019. 11:06

BEDEKOVČINA - 11. Štruklijada - jedinstvena manifestacija Krapinsko–zagorske županije u pripremanju štrukli, zagorskog specijaliteta koji ima oznaku zaštite nematerijalnog kulturnog dobra, održana je 13. srpnja.

Tvrtka ZMH Horvat pobjednik je ovogodišnje Štruklijade, druge mjesto pripalo je Termama Jezerčica, dok su treće najbolje štrukle na svijetu pripremile Slastice Tri užitka iz Bedekovčine. O tituli najboljih štrukli odlučila su istančana nepca ocjenjivačkog suda u sastavu: Branko Čukelj - direktor hrane i pića u hotelu Sheraton, ujedno i predsjednik ovogodišnje ocjenjivačke komisije, Božica Brkan - glavna urednica internetskog portala Oblizeki i Dražen Đurišević - Podravkin voditelj promocije kulinarstva te dopredsjednik Hrvatskog kuharskog saveza.

Vlasnica obrta Tri Užitka iz Bedekovčine Štefica Gulija, aktivna je članica Obrtničke komore Krapinsko - zagorske županije.

Manifestaciju je otvorila zamjenica župana Jasna Petek, dok su okupljene pozdravili župan Varaždinske županije Radimir Čačić, pomoćnik ministra poljoprivrede Zdravko Tušek te načelnik Općine Bedekovčina Darko Ban.  Manifestaciju su popratili i predsjednik Obrtničke komore Krapinsko - zagorske županije Davor Pleško i potpredsjednik Miro Čaržavec.

Štruklijada je u Bedekovčinu privukla više tisuća posjetitelja, koji su mogli kupiti zagorske štrukle po promotivnoj cijeni, pratiti kulinarski show u kojem su svoje kulinarske vještine odmjerili učenici SŠ Zabok i SŠ Pregrada te  uživati u kulturno – zabavnom programu i degustacijama. Mogle su se kupiti i zagorske drvene igračke, bučino ulje i koštice, vrhunski zagorski med, vina i suhomesnati te drugi domaći proizvodi.

Organizatori Štruklijade 2019. su Krapinsko - zagorska županija i Turistička zajednica Krapinsko - zagorske županije, suorganizator je Općina Bedekovčina, a manifestaciju  još podupiru Hrvatska gospodarska komora - Županijska komora Krapina i Obrtnička komora Krapinsko – zagorske županije. Posebnu potporu Štruklijadi pruža i Udruga Tradicija Zagorja, koja je uključena u aktivnosti na dan održavanja manifestacije, a također radi i na zaštiti zagorskih štrukli te drugih zagorskih proizvoda. Medijski pokrovitelji su: Radio Kaj, Zagorski list i portali Gastro hr., Oblizeki, Naturala i Idem van.