Uručena priznanja povodom obilježavanja Dana Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije

utorak, 06.11.2018. 11:32

KRAPINA - U domaćinstvu Udruženja obrtnika općine Krapinske Toplice, 05. studenog 2018. godine, Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije (OKKZŽ), u znak obilježavanja dana osnutka 4. studenog 1994. godine, 2.  svečanom sjednicom Skupštine obilježila je Dan Komore.

Na svečanom obilježavanju DANA OKKZŽ prisustvovali su: Državni tajnik Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta Mario Antonić,  predsjednik Hrvatske obrtničke komore Dragutin Ranogajec, glavna tajnica HOK-a Violeta Jelić, potpredsjednik HOK-a i predsjednik OK Zagreb Mirza Šabić. Ispred Krapinsko-zagorske županije, najznačajnijeg partnera OKKZŽ, prisustvovali su: župan Željko Kolar, predsjednica Županijske skupštine Vlasta Hubicki, zamjenici župana Anđelko Ferek Jambrek i  Jasna Petek, pročelnice županijskih upravnih odjela za gospodarstvo, promet, poljoprivredu i komunalnu infrastrukturu Sanja Mihovilić te javnu nabavu i EU fondove Vlatka Mlakar i voditeljica Ureda Turističke zajednice KZŽ Sanja Škrinjar. Nastavno na svečanosti su prisustvovali i član Predsjedništva HOK-e Damir Židanić, predsjednik OK Karlovačke županije Darko Stanković, predsjednik OK Sisačko-moslavačke županije Adolf Cvanciger, predsjednik UO grada Zagreba Antun Trojnar, predsjednik UO Dugo Selo Marko Cesar, predsjednik udruženja prijevoznika Zagreba Zdravko Bubnić.

Svečanom obilježavanju DANA OKKZŽ prisustvovali su i predstavnici HGK-ŽK Krapina, HZZ-PU Krapina, Poduzetničkog centara KZŽ, Privredne i Zagrebačke banke, vodećih medija Krapinsko-zagorske županije, dužnosnici OKKZŽ i djelatnici Komorskog sustava.

Prisutnima je ovom prigodom uputio riječi dobrodošlice predsjednik Općinskog vijeća Općine Krapinske Toplice Zvonko Očić s osvrtom na značaj uloge obrtništva u općini Krapinske Toplice.

U uvodnom izlaganju potpredsjednik HOK-a, predsjednik OKKZŽ Davor Pleško dao je kratki osvrt na aktivnosti OKKZŽ u 2018. godini, istaknuvši pritom osobitu zahvalu županu Krapinsko-zagorske županije Željku Kolaru na značajnom partnerskom odnosu i podršci. Pored zahvale županiji ispred OKKZŽ upućena je zahvala na svim dosadašnjim i budućim projektima sljedećim partnerima: HGK-ŽK Krapina, HZZ-PU Krapina, Zagorskoj razvojnoj agenciji, Turističkoj zajednici KZŽ, Srednjim strukovnim školama KZŽ, Zagrebačkoj banci, PBZ i medijima Krapinsko-zagorske županije.

Predsjednik Hrvatske obrtničke komore Dragutin Ranogajec i Državni tajnik resornog Ministarstva Mario Antonić nakon kratkog sukusa uspješno realiziranih aktivnosti, zaključno su istaknuli kako samo zajedničkim djelovanjem i uvažavanjem, obrtništvo RH može postati konkurentno i uspješno.

Nakon izlaganja uvaženih uzvanika, uručene su plakete OKKZŽ za 2018. godinu.

BRONČANU PLAKETU kao  priznanje obrtnicima OKKZŽ za postignute uspjehe i doprinos razvoju obrtništva na području OKKZŽ za 2018. godinu, dobili su:

Vlado Franc iz Udruženja obrtnika Bedekovčina, vlasniku obrta FRAMONT.

Nedeljko Kucelj iz UO gradova Donja Stubica, Oroslavje i općina Marija Bistrica, Gornja Stubica, Stubičke Toplice, vlasniku obrta Proizvodnja ispušnih sistema i trgovina na malo izvan prodavaonica „KUCELJ“.

Danijel Kodrnja iz MUO Klanjec, vlasniku obrta „STROJNA OBRADA METALA“..

Mari Petek iz UO  grada Krapine i općina Đurmanec, Jesenje, Petrovsko i Radoboj; vlasniku obrta „AUTO MARIO“.

Darko Matkun iz UO općine Krapinske Toplice, vlasniku obrta „ELEKTROSERVIS“.

Bojan Podhraški iz UO Pregrada, Hum na Sutli, Desinić vlasniku obrta Proizvodnja i trgovina kristalnih unikata „PODHRAŠKI“.

Mario Kvež iz UO Sveti Križ Začretje, vlasniku obrta MONTEX, MEHANIKA, TEKSTIL I TRGOVINA.

Renata Šćukanec Hopinski iz UO grada Zaboka, vlasnici obrta „ŠĆUKANEC“ ELEKTROINSTALATERSKO FRIZERSKI OBRT .

Dražen Maček iz UO Zlatar, vlasniku Građevinskog obrta „MP-GRADNJA“.

SREBRNA PLAKETA kao priznanje pojedincima i institucijama u zemlji i inozemstvu koji su svojim djelovanjem i iskazanom potporom OKKZŽ dali značajan doprinos njenom radu i razvoju obrtništva, dodijeljene su:

1. Mladenu Antoliću vlasniku obrta „MAGRA“ graditeljstvo, članu Udruženja obrtnika općine Krapinske Toplice

2. Općini JESENJE  - plaketu je primio načelnik općine Andrija Ranogajec.

ZLATNA PLAKETA kao najveće priznanje OKKZŽ,  za dugogodišnji  doprinos u organizaciji strukovno-cehovskog rada, strukovnog obrazovanja za potrebe obrtništva te organizaciju kulturno-umjetničkih i sportskih aktivnosti obrtnika na području naše Komore, dodijeljena je uglednom i časnom obrtniku  Branku Grebličkom -Venteku vlasniku Obrta za ugostiteljstvo i turizam „ZELENJAK VENTEK“, članu MUO Klanjec.

U ime svih nagrađenih skupu se prigodnim riječima zahvale obratio dobitnik  Zlatne plakete Branko Greblički Ventek., kojije istaknuto kako uručena priznanja predstavljaju značajnu zahvalu za sav uloženi dugogodišnji trud, zalaganje i odricanje te je od iznimne važnosti kako će dodijeljena priznanja dobitnicima predstavljati osobit poticaj za nastavak časnog djelovanja u obrtništvu i za obrtništvo koje čini najžilaviji dio gospodarstva Krapinsko-zagorske županije.

Nastavno, povodom 135 godina utemeljenja BRAVARSKO KOVAČKE RADIONICE "MIŠAK"  VLASNIKA STJEPANA MIŠAKA iz Svetog  Križa Začretje ispred HRVATSKE OBRTNIČKE KOMORE predsjednik Dragutin Ranogajec dodijelit će  Stjepanu Mišaku POVELJU ZA USPJEŠAN KONTINUIRANI RAD I OBRTNIČKU TRADICIJU.