Uručena Priznanja OKKZŽ za 2017. godinu

utorak, 07.11.2017. 12:36

ZLATAR - U domaćinstvu Udruženja obrtnika Zlatar u dvorani DVD Zlatara u Zlataru, 06. studenog, Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije (OKKZŽ), u znak obilježavanja dana osnutka (4. studenoga 1994.), 9. svečanom sjednicom Skupštine obilježila je Dan Komore.

Na svečanom obilježavanju Dana OKKZŽ prisustvovali su izaslanik predsjednika Hrvatske obrtničke komore Mirza Šabić, župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar, dožupan za gospodarstvo KZŽ Anđelko Ferek Jambrek, gradonačelnica Zlatara Jasenka Auguštan Pentek, zamjenik gradonačelnice Stanko Majdak, član Predsjedništva HOK-a Damir Židanić, predsjednik Udruženja obrtnika grada Zagreba Antun Trojnar, predsjednik Udruženja prijevoznika Zagreba Zdravko Bubnić, pročelnica Krapinsko-zagorske županije Sanja Mihovilić, predstavnica Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Područni ured Krapina Vesnu Hriberski, predstavnica Radija Kaj Snježana Leljak te predstavnice Privredne i Zagrebačke banke, dužnosnici OKKZŽ i djelatnici Komorskog sustava.

Prisutnima je ovom prigodom riječi dobrodošlice uputila gradonačelnica grada Zlatara Jasenka Auguštan Pentek, s osvrtom na značaj uloge obrtništva u gradu Zlataru.

U uvodnom izlaganju potpredsjednik HOK-a, predsjednik OKKZŽ Davor Pleško dao je kratki osvrt na aktivnosti OKKZŽ u 2017. godini, istaknuvši pritom osobitu zahvalu županu Krapinsko-zagorske županije Željku Kolaru na značajnom partnerskom odnosu i podršci. Pored zahvale županiji ispred OKKZŽ upućena je zahvala na svim dosadašnjim i budućim projektima sljedećim partnerima: HGK-ŽK Krapina, HZZ-PU Krapina, Zagorskoj razvojnoj agenciji, Turističkoj zajednici KZŽ, Srednjim strukovnim školama KZŽ, Muzejima HZ, Zagrebačkoj banci, PBZ i medijima Krapinsko-zagorske županije.

Župan Željko Kolar ovom je prilikom zahvalio OKKZŽ  na kvalitetnoj i uspješnoj suradnji te se ukratko osvrnu na zajedničke hvalevrijedne projekte.

Nakon izlaganja uvaženih uzvanika, uručene su plakete OKKZŽ za 2017. godinu.

BRONČANU PLAKETU kao  priznanje obrtnicima OKKZŽ za postignute uspjehe i doprinos razvoju obrtništva na području OKKZŽ za 2017. godinu, dobili su:

Stjepanu Hrvoju iz Udruženja obrtnika Bedekovčina, vlasniku obrta Građevinar Hrvoj iz Poznanovca.

Đurđi Drepmetić iz UO gradova Donja Stubica, Oroslavje i općina Marija Bistrica, Gornja Stubica, Stubičke Toplice, vlasnici obrta Knjigovodstvo, ugostiteljstvo San iz Donje Stubice.

Kruni Krčeliću iz UO Klanjec, vlasniku obrta Ljevaonica Krčelić iz Kraljevca na Sutli.

Ivanu Bajsiću iz UO  grada Krapine i općina Đurmanec, Jesenje, Petrovsko i Radoboj, vlasniku obrta Tekstil Bajsić iz Krapine.

Mladenu Šoštarku iz UO općine Krapinske Toplice, vlasniku obrta Vodo-limex iz Čreta, Krapinske Toplice.

Veljku Podboju iz UO Pregrada, Hum na Sutli, Desinić; vlasniku obrta Pekara i trgovina Klasek iz Desinića.

Krešimiru Ivanu Rajačiću iz UO Sveti Križ Začretje, vlasniku obrta RINEL informatike-elektronika iz Svetog Križa Začretja.

Tomislavu Vrhovcu iz UO grada Zaboka, vlasniku obrta Nekretnine Vrhovec obrt za graditeljstvo, trgovinu i usluge iz Zaboka.

Smiljani Krajnik iz UO Zlatar, vlasniku Trgovačkog obrta OTM iz Lobora.

SREBRNA PLAKETA kao priznanje pojedincima i institucijama u zemlji i inozemstvu koji su svojim djelovanjem i iskazanom potporom OKKZŽ dali značajan doprinos njenom radu i razvoju obrtništva, dodijeljena je Ivanu Kovačiću iz Marije Bistrice, vlasniku obrta Lončarija.

ZLATNA PLAKETA kao najveće priznanje OKKZŽ,  za dugogodišnji  doprinos u organizaciji strukovno-cehovskog rada, strukovnog obrazovanja za potrebe obrtništva te organizaciju kulturno-umjetničkih i sportskih aktivnosti obrtnika na području naše Komore, dodijeljena je uglednoj i časnoj obrtnici Vlasti Hubicki iz Marije Bistrice, vlasnici Medičarsko svjećarske radnje Zozolly – utemeljeno 1882. godine.

U ime svih nagrađenih skupu se prigodnim riječima zahvale obratio predsjednik Ceha trgovaca OKKZŽ Ivan Bajsić, koji je istaknuo kako uručena priznanja predstavljaju značajnu zahvalu za sav uloženi dugogodišnji trud, zalaganje i odricanje te je od iznimne važnosti kako će dodijeljena priznanja dobitnicima predstavljati osobit poticaj za nastavak časnog djelovanja u obrtništvu i za obrtništvo koje čini najžilaviji dio gospodarstva Krapinsko-zagorske županije.