U organizaciji OK VPŽ na sajmu „KVARNER EXPO“ nastupilo 5 izlagača

ponedjeljak, 04.06.2018. 14:54

VIROVITICA - Obrtnička komora Primorsko-goranske županije u suradnji s Udruženjem obrtnika grada Crikvenice i Vinodolske općine, uz potporu Primorsko-goranske županije, Grada Crikvenice i njegove Turističke zajednice, HGK-Županijske komore Rijeka i Hrvatske obrtničke komore, po drugi put je u Crikvenici organizirala izložbeno-prodajni sajam suvenira, vina i autohtonih proizvoda „KVARNER EXPO“.

Okupilo se pedesetak izlagača s područja Primorsko-goranske, ali i iz nekoliko drugih županija, među kojima i s područja Virovitičko-podravske županije. U organizaciji Obrtničke komore VPŽ izlagali su: Goran Tuzlak iz Slatine (obrt za proizvodnju igračaka, suvenira i uporabnih predmeta u kućanstvu od drva, pluta i drugih pletarskih materijala), Slobodan Blaževski iz Virovitice (OPG za proizvodnju i preradu aronije), Petar Rakošević iz Rezovca (OPG za proizvodnju i preradu aronije), Zdenka Milković iz Virovitice (izrada suvenira u obliku malih narodnih nošnji) i Kreativna udruga UNIKAT iz Virovitice (izrada nakita, rukotvorina i suvenira). Sajam je 2. lipnja svečano otvorio predsjednik Hrvatske obrtničke komore Dragutin Ranogajec, koji je u nazočnosti predstavnika jedinica regionalne i lokalne samouprave, komora i drugih organizacija, čestitao domaćinima na trudu i zalaganju da se promoviraju domaći suveniri i ostali proizvodi koje izrađuju naši obrtnici, OPG-i, udruge i mali poduzetnici. Izlagači su bili vrlo zadovoljni brojem posjetitelja, među kojima je bilo dosta inozemnih turista, i njihovim interesom za razgledanje i kupovinu. Na vrlo dobroj organizaciji i odnosu prema izlagačima u ime Obrtničke komore VPŽ domaćinima se zahvalio tajnik Božidar Jeremić, posebno zbog dobivenog priznanja „Naj suvenir“  izlagačici Zdenki Milković u kategoriji „Umjetnički – dekorativni suvenir“.