Tradicionalna Dubrovačka trpeza prikupila rekordan iznos za humanitarne svrhe

utorak, 24.10.2017. 11:47

DUBROVNIK - Tradicionalna "Dubrovačka trpeza" održala se posljednji dan četvrtog Good Food Festivala Dubrovnik 2017.

Na trpezi dugoj 142 metra, duž cijeloga Straduna predstavila su se 42 sudionika, brojni dubrovački hoteli i restorani, pekari, slastičari i ugostitelji  te konavoski i pelješki vinari koji su prezentirali svoje znanje i umijeće. To je bio pravi užitak za oči i nepca za sve ljubitelje dobre hrane i vina. Uz simbolične cijene moglo se uživati u brojnim delicijama i kušanju vina. Bon za hranu je koštao 35 kuna, a bon za piće 15 kuna. Prikupljen je do sada rekordan iznos od 64 500 kn, a koji u potpunosti ide u humanitarne svrhe – za Udrugu Poseban prijatelj – „sigurno do odredišta" i Udrugu za školovanje pasa vodiča i mobilitet, Klub korisnika pasa vodiča Dubrovnik.

Organizatori Dubrovačke trpeze, uz Turističku zajednicu grada Dubrovnika bili su Grad Dubrovnik, Županija Dubrovačko - neretvanska, Obrtnička komora Dubrovačko neretvanske županije, Ceh ugostitelja i turističkih djelatnika, Hrvatska gospodarska komora - Županijska komora Dubrovnik te Turističko ugostiteljska škola Dubrovnik.