Svečano uručenje majstorskih diploma generaciji 2018./2019.

petak, 20.09.2019. 15:14

BJELOVAR - U četvrtak, 19. rujna, u Velikoj vijećnici Bjelovarsko-bilogorske županije održano je svečano uručenje majstorskih diploma. Diplome je novopromoviranim majstorima uručio župan Bjelovarsko-bilogorske županijeDamir Bajs i predsjednik Obrtničke komore Bjelovarsko-bilogorske županije, Goran Grgić, uz nazočnost ostalih predstavnika i dužnosnika Bjelovarsko-bilogorske županije.

U prigodnom obraćanju promoviranim majstorima, uz čestitke i želje za poslovnom i osobnom afirmacijom župan Damir Bajs i predsjednik Goran Grgić istaknuli su važnost obrazovanja za obrtnička zanimanja i majstorskih ispita.

U ispitnom razdoblju prosinac 2018. i svibanj 2019. ukupno je 32 majstora položilo majstorski ispit u Obrtničkoj komori Bjelovarsko-bilogorske županije.

Strukturno gledajući majstorski ispit položilo je: 10 automehaničara, 1 bravar, 1 elektroinstalater, 3 frizerke, 1 klesar, 5 kuharica, 1 mljekarica, 5 natkonobara, 1 slastičarka, 3 stolara i 1 zidar

Veći dio majstora djeluje na području Bjelovarsko-bilogorske županije, a dio je iz susjednih županija.