Svečana podjela majstorskih diploma

utorak, 25.09.2018. 15:33

BJELOVAR - Podjela majstorskih diploma održana je 25. rujna u Obrtničkoj komori Bjelovarsko-bilogorske županije. Diplome je novim majstorima uručio župan Bjelovarsko-bilogorske županije Damir Bajs, uz nazočnost predsjednika Obrtničke komore Bjelovarsko-bilogorske županije Gorana Grgića te ostalih predstavnika i dužnosnika Bjelovarsko-bilogorske županije i Upravnog odjela za gospodarstvo, obrtništvo i regionalni razvoj.

U prigodnom obraćanju promoviranim majstorima, uz čestitke i želje za poslovnom i osobnom afirmacijom, župan Damir Bajs i predsjednik Goran Grgić istaknuli su važnost majstorskih ispita.

U ispitnom razdoblju rujan 2017., prosinac 2017., veljača 2018. i svibanj 2018. ukupno je 18 promoviranih majstora položio majstorski ispit u Obrtničkoj komori Bjelovarsko-bilogorske županije.

Strukturno gledajući majstorski ispit položilo je: 4 automehaničara, 1 autolimar, 2 bravara, 1 elektroinstalater, 1  frizer, 1 klesar, 2 kuhara, 3 plinoinstalatera, 1 strojobravar, 1 vodoinstalater, 1 vodoinstalater i instalater grijanja i klimatizacije.

Veći dio majstora djeluje na području Bjelovarsko-bilogorske županije, a dio je iz susjednih županija.