Svečana podjela majstorskih diploma

utorak, 11.09.2018. 11:03

KRAPINA - Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije organizirala je 7. rujna na izložbenom prostoru 26. Zagorskog gospodarskog zbora, svečanu  podjelu majstorskih diploma, majstorima koji su majstorski ispit položili u rujnu i prosincu 2017. godine te veljači i svibnju 2018. godine, ukupno 89 novih majstora.

Dosada je u OKKZŽ majstorski ispit položilo 1005 kandidata.

Svečanosti su uz dobitnike majstorskih diploma prisustvovali državni tajnik Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta Mario Antonić, zamjenik župana za gospodarstvo Anđelko Ferek - Jambrek, zamjenik gradonačelnika za gospodarstvo grada Krapine Branko Varjačić, potpredsjednik HOK-a i predsjednik OKKZŽ Davor Pleško, predsjednik HGK ŽK Krapina Josip Grilec, potpredsjednici OKKZŽ Darko Varga i Tomica Jurinjak, v.d. predstojnik HZZ - PS Krapina Goran Vukmanić, šefica Odjela za obrazovanje i razvoj ljudskih potencijala HOK-a Mirela Lekić, direktorica HGK ŽK Krapina Janja Kantolić, tajnica OKKZŽ Renata Vranić te djelatnice komorskog ureda Ana Mužar, Ana Haramina i Sandra Klasić.

Nakon isticanja važnosti koju u obrtništvu i cjelokupnom gospodarstvu predstavlja stručnost kadrova, potpredsjednik HOK-a i predsjednik OKKZŽ Davor Pleško, naglasio je ovom prigodom  važnost stjecanja majstorskog zvanja koje omogućuje samostalno otvaranje obrta, te prenošenje znanja na buduće generacije dobivanjem dozvole (licencije) za  izvođenje praktične nastave i vježbi naukovanja.

Također je naglašeno da su majstori preuzimanjem diplome dobili i materijalni dokaz da su postigli vrhunac u svojoj struci, ali  da je potrebno  nastaviti sa usavršavanjem i cjeloživotnim učenjem.

Promoviranim majstorima čestitke su uputili zamjenik gradonačelnika za gospodarstvo grada Krapine Branko Varjačić, zamjenik župana za gospodarstvo KZŽ Anđelko Ferek - Jambrek i državni tajnik Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta Mario Antonić.

Majstorske diplome  majstorima su uručili državni tajnik Mario Antonić, zamjenik župana za gospodarstvo Anđelko Ferek - Jambrek i potpredsjednik HOK-a i predsjednik OKKZŽ Davor Pleško.

Svečana podjela diploma o majstorskom zvanju zaključena je zajedničkim fotografiranjem svih promoviranih majstora.