Susreti buzetskih obrtnika

subota, 01.12.2007. 12:22

BUZET - Tradicionalni susret obrtnika u organizaciji Udruženja obrtnika Buzet održan je 1. prosinca 2007. u hotelu «Fontana». Susretu su nazočili brojni obrtnici i njihovi zaposlenici. Među uzvanicima bili su i predsjednik Komore Vili Šaina kao i član Upravnog odbora Komore Mario Paliska.

Nekoliko dana kasnije, 3. prosinca u sklopu Dana tartufa, Udruženje Obrtnika je u suradnji s buzetskom Turističkom zajednicom organiziralo promociju ugostiteljstva i gastronomske tradicije buzeštine. Ova je manifestacija bila izložbenog karaktera, a sudjelovao su i predstavnici ostalih obrtničkih udruženja Istarske županije. Uz ugostitelje svoje su proizvode predstavili vinari, maslinari i pekari, a izlošci su se mogli i degustirati. Na promociju su pozvani i učenici ugostiteljskih zanimanja Gospodarske škole Buje. Jedan od glavnih sponzora ove promocije bila je Obrtnička komora Istarske županije.