Stručni skup "Realizacija programa jedinstvenog modela obrazovanja"

ponedjeljak, 19.11.2007. 12:19

OSIJEK - Hrvatska obrtnička komora i Obrtnička komora Osječko-baranjske županije organizirale su 19. studenoga u Osijeku stručni skup o temi ''Realizacija programa jedinstvenog modela obrazovanja''.

Skup je bio namijenjen voditeljima praktične nastave, nastavnicima, stručnim učiteljima-majstorima i drugim partnerima koji sudjeluju u realizaciji jedinstvenog modela obrazovanja za obrtnička zanimanja. Karlo Mišković, predsjednik Obrtničke komore Osječko-baranjske županije, istaknuo je, otvarajući skup, da je obrazovanje budućih obrtnika na novom putu i kako će biti unaprijeđeno poboljšanjem kvalitete strukovne prakse kod majstora.

Na stručnom je skupu analizirana dosadašnja provedba stručno-teorijskog i praktičnog dijela naukovanja, ukazano je na uočene nedostatke u tom procesu te su dane smjernice za kvalitetnije provođenje postojećih te osuvremenjivanje programa strukovnog obrazovanja.