Sastanak ribara i predstavnika Ministarstva poljoprivrede - Uprave za ribarstvo

srijeda, 19.09.2018. 15:28

SPLIT - Na inicijativu Ceha za morsko ribarstvo Obrtničke komore Splitsko-dalmatinske županije 18. rujna održan je sastanak ribara sa predstavnicima Ministarstva poljoprivrede - Uprave za ribarstvo.

Tema je bilo mnogo. Zamjenik Ministra Ante Mišura izlagao je na temu "Aktualno stanje u morskom ribarstvu za male i  kočarske alate te plivarice". Voditeljica službe za EU fondove Irena Jahutka, obavijestila je prisutne o aktualnim natječajima i potporama za morsko ribarstvo, dok je načelnik Sektora za kontrolu i nadzor ribarstva Uprave ribarstva Mario Rogošić, govorio o Zakonodavstvu u morskom ribarstvu i njegovom očekivanom izglasavanju u Saboru. Sastanku su nazočili  predsjednik Ceha za morsko ribarstvo HOK-a Mato Oberan i Antonio Šunjić, predsjednik Ceha pri Obrtničkoj komori Split. Nakon uvodnih izlaganja uslijedila su pitanja ribara, kojima je ovo bila prigoda da postave pitanja i problematiziraju teme s kojima se svakodnevno susreću.