Promocija novih majstora

srijeda, 03.07.2019. 9:08

SLAVONSKI BROD - U Obrtničkoj komori Brodsko-posavske županije 27. lipnja održana je svečana podjela diploma o majstorskom zvanju.

Diplome su dodijeljene majstorima koji su položili ispit u rokovima rujan i prosinac 2018. godine te veljača i svibanj 2019. godine. U navedenim rokovima majstorski ispit je prijavilo 74 kandidata u 12 zanimanja. Uspješno je ispite položilo 45 polaznika i time steklo zvanje majstora. Kandidati su polagali majstorski ispit za zanimanja: frizer, zidar, bravar, elektroinstalater, stolar, pekar, mesar, automehaničar,  vodoinstalater, instalater grijanja i klimatizacije i  kuhar. Majstori su informirani i o mogućnostima dobivanja licencije za primanje naučnika kao i o svim uslugama koje mogu dobiti u Obrtničkoj komori.