Prezentacija srednjoškolskih zanimanja i programa za 2008.

četvrtak, 14.02.2008. 12:21

KRAPINA - Sukladno Programu rada za 2008. godinu, Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije u suradnji sa Hrvatskim zavodom za zapošljavanje - Područna služba Krapina, organizirala je 13. veljače u Krapini zajednički sastanak s ravnateljima srednjih škola Krapinsko-zagorske županije.

U namjeri postizanja što boljih rezultata pri provedbi zajedničkog projekta, sudionici sastanka prihvatili su prijedlog strukture prezentacije srednjoškolskih zanimanja i programa učenicima 8. razreda osnovnih škola Krapinsko-zagorske županije.
Zajednička prezentacija organizirat će se u okviru školskoga sata razredne nastave.
( Roditeljski sastanak– pozvat će se učenici i roditelji), s ciljem uključivanja što većeg broja roditelja i učenika 8. razreda OŠ KZŽ.
Prezentacija u osnovnim školama sastojat će se od slijedećih informacija:
- profesionalna orijentacija: kako izabrati pravo zanimanje?
( predstavnik HZZ PS Krapina )
- sustav školovanja za obrtnička zanimanja – jedinstveni model obrazovanja
( predstavnik Obrtničke komore KZŽ i Udruženja obrtnika )
- predstavljanje deficitarnih obrtničkih zanimanja – predstavnik obrtnika
- predstavljanje programa obrazovanja u srednjim školama KZŽ
( predstavnici srednjih škola KZŽ )
- pitanja roditelja i učenika
- podjela promotivnih materijala Komore, HZZ-PS Krapina, Srednjih škola KZŽ
- podjela anketnih listića kojima će se utvrditi zainteresiranost učenika za posjet obrtničkim radionicama.
(Nakon održane prezentacije u osnovnim školama, prikupit će se i obraditi anketni listići, te dostaviti broj zainteresiranih učenika po pojedinoj osnovnoj školi u OKKZŽ kako bi se organizirao prijevoz učenika do obrtničkih radionica u kojima bi se održao drugi dio prezentacije, a to je odlazak u obrtničke radionice prema rasporedu koji će se dogovoriti sukladno potrebama uključujući i posjet).
- «Dani otvorenih vrata Srednjih škola KZŽ » prezentacija obrtničkih zanimanja.
Prezentaciju će voditi stručne osobe OKKZŽ, obrtnici deficitarnih zanimanja, predstavnici HZZ-PS Krapina, te predstavnici svih Srednjih škola KZŽ.