Potpisani ugovori o stipendiranju učenika deficitarnih zanimanja

ponedjeljak, 04.02.2008. 17:10

PULA - U Obrtničkoj komori Istarske županije 1. veljače 2008. godine potpisani su ugovori o stipendiranju sa deset učenika koji se u istarskim srednjim školama obrazuju za zanimanja zidar, soboslikar, kuhar i konobar.

Upravni odbor Obrtničke komore Istarske županije definirao je uvjete za stipendiranje, koji, uz zanimanje, obuhvaćaju i uspjeh u školi, eventualne nastupe na natjecanjima i obiteljsku situaciju.

Stipendije su dodijeljene za školsku godinu 2007./2008. u iznosu od 1.000 kn po učeniku mjesečno, a sredstva su osigurana u jednakom iznosu od Ministarstva gospodarstva, rada i poduzetništva Republike Hrvatske i Obrtničke komore Istarske županije.

Ugovore o stipendiranju potpisali su predsjednik Obrtničke komore Istarske županije Vili Šaina i učenici:

Erik Išić (kuhar),
Teo Ivanišević (kuhar),
Neven Lalić (kuhar),
Danijel Lovrinić (soboslikar),
Paulo Maurić (soboslikar),
Vladimir Milanović (zidar),
Zoran Mogorović (zidar),
Slađan Stojanović (kuhar),
Luca Vežnaver (kuhar) i
Martin Vižintin (kuhar).

(vijest preuzeta sa www.ok-istre.hr )