Posjet gospodarske delegacije Republike Indonezije

utorak, 05.12.2017. 14:29

KOPRIVNICA - Gospodarska delegacija Republike Indonezije je u četvrtak, 30. studenoga, posjetila Koprivničko-križevačku županiju. Gradonačelnika provincije Purworeja Agusa Bastiana s ostalim članovima delegacije primio je zamjenik župana Darko Sobota zajedno s predstavnicima Obrtničke komore Koprivničko-križevačke županije, HGK Županijske komore Koprivnica i PORA-e Razvojne agencije Podravine i Prigorja.

Svrha ovog posjeta, ističe gradonačelnik Bastiani, bila je razvijanje prijateljskih  odnosa i razmjena iskustva vezanih uz gospodarski razvitak s Koprivničko-križevačkom županijom te je nadodao kako na našem primjeru žele učiti o gospodarskom rastu i razvoju. Članovi delegacije iz Indonezije prezentirali su gospodarske potencijale svoje provincije te su u okviru posjeta županiji posjetili prehrambenu tvrtku Podravka te su razgovarali o mogućoj suradnji. Zamjenik župana Darko Sobota pozdravio je sve prisutne, zaželio dobrodošlicu delegaciji iz Indonezije te prezentirao Koprivničko-križevačku županiju kroz glavne značajke gospodarstva, teritorijalnog i demografskog ustroja, prirodna bogatstva te naivnu umjetnost po kojoj smo poznati diljem svijeta.

Pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo, komunalne djelatnosti i poljoprivredu, Marijan Štimac nakon uvodnog izlaganja, predstavio je prezentacijom glavne značajke prometne infrastrukture i gospodarstva Koprivničko-križevačke županije.